Anasayfa / Haberler / Türkiye'den Haberler / ”Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yi ben aradım”

”Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yi ben aradım”

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli’ye 15 Temmuz akşamı darbe girişimi haberini ilk kendisinin verdiğini açıkladı.

Amasya’da Genç Memur-Sen tarafından Belediye Kültür Merkezi’nde “Darbeler ve Demokrasi” adlı konferans düzenlendi. Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in de yer aldığı konferansta konuşan Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Darbe gecesini Başbakan’a haber veren adam benim. Saat 21.00’de. Kılıçdaroğlu’nu arayan, Bahçeli’yi arayan benim” dedi.

“Siz nereden haber aldınız?” sorusuna “Kaynağımı söylemem” cevabını verip o gece yeğeninin de şehit edildiğini hatırlatan Selçuk Özdağ, “Darbe gecesi Çankaya Köşkü’nde çok şeyler yaptım. Çok fazla piyasaya anlatmadım bunları. Ama dün bir röportajda söyledim. “Televizyonlara çıkalım” diyen benim. “Meclis’e gidelim ölelim” diyen benim. Benliğime tövbe. Ama tarihe not düşmek adına söylüyorum. O gece çok önemli şeyler yaptım” diye konuştu.

Konferansın ardından darbe girişimi bilgisi alması sonrası yaptığı telefon görüşmelerini anlatan Milletvekili Özdağ, “Ümit Özdağ ile görüştüm. Ümit Özdağ, “özel kalem müdürüyle görüştüm” dedi. Şu an Sayın Bahçeli “MHP Genel Merkezi ışıklarını yakın” diyormuş. Kendisi de bir bildiri hazırlıyor. “Darbeye karşı seçilmiş hükümetten yanayız” ifadesini kullanıyor. “Seçilmiş Cumhurbaşkanından yanayız’. Sayın Kılıçdaroğlu’na Engin Altay ile ulaştım. Engin Altay bana döndü. “Kim yapıyor darbeyi” dedi. “Paralelciler yapıyorlar” dedim. Çünkü ben hemen paralelcilerin olduğunu anlamıştım. Bana gelen bilgi o doğrultudaydı. Ardından da tekrar aradı beni. “Sayın Kılıçdaroğlu da “Darbeye karşı seçilmiş hükümetten yanayız. Seçilmiş cumhurbaşkanından yanayız. Beraberiz, birlikteyiz” dedi. Daha sonra yine MHP’den Ümit Özdağ arayarak “Direnin” dedi. “Biz direniyoruz, siz de direnin” dedim” şeklinde konuştu.

Bazı milletvekillerini de bilgilendirip Binali Yıldırım ile arasında geçenlere değinen Milletvekili Özdağ, “Sayın Başbakanım. Ben parti genel merkezine gideyim. Siz de arkadaşlarınıza talimat verin. Buradan yürütelim ve sokağa çıkalım. Meydan okuyalım. Bu bir lokal bir darbe. Sonra hayır dedim. Aklıma geldi. Sayın Başbakanım eğer AK Parti Genel Merkezi’ne gidersek orayı bombalayabilirler. Ben Çankaya Köşkü’ne gideyim. Arkadaşlarınıza talimat verin. Oradan yürütelim. Birlikte direnelim. Siz bir çağrı yapın. Veya biz yapalım. “Yok, ben yapayım Selçuk Bey” dedi. Kendisi yaptı” ifadelerini kullandı.

TBMM’de darbeyi araştırmak için kurulan komisyonda da bulunan Özdağ, Türk milletinin siyasetçisine, Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Seçilmiş iradeye güvendiği zaman da darbecilere gereğini yaptı. Bu 60’ın hesabıydı, 71’in hesabıydı, 80’in hesabıydı, 28 Şubat’ın hesabıydı. Millet bütün darbelerin hesabını 15 Temmuz akşamı gördü. Şimdi de 16 Nisan akşamı da inşallah vesayetçilerle beraber egemen güçlerin hesabını görecek. Demokrasiyle beraber, Cumhuriyet ile beraberde zengin ve özgür Türkiye’yi inşa edeceğiz.”

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Moody’s’ten Türkiye kararı: Kredi notunu iki kademe yükseltti

Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu B3’ten B1’e yükseltti. Türkiye’nin kredi notu görümünü ise “pozitif “olarak korudu. Hazine ...

Marmara Adası açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem

Marmara Adası açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) ...

SON DAKİKA HABERİ: Sinan Ateş cinayetinde istenen cezalar belli oldu

SON DAKİKA HABERİ: Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin davada savcı, esas hakkındaki ...

Resmi Gazete’de bugün (19 Temmuz 2024 Resmi Gazete kararları)

Resmi Gazete’de 19 Temmuz 2024 tarihli kararlar, yönetmelikler ve tebliğler yayımlandı. Peki, Resmi Gazete’de bugün ...

SON DAKİKA HABERİ: En düşük emekli aylığı artıyor: Komisyonda kabul edildi

SON DAKİKA HABERİ: En düşük emekli aylığının arttırılmasını da içinde barındıran vergi paketi Meclis Plan ve ...

Elektrik akımı faciası soruşturmas: 27 şüpheli tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

İzmir’de iki kişinin elektrik akımına kapılıp ölmesiyle ilgili 27 kişi adliyeye sevk edildi. Adliyeye çıkarılan ...

18 Temmuz son depremler verileri: Deprem mi oldu, nerede deprem oldu?

Deprem haberlerine gün içerisinde yenileri ekleniyor. Yaşanan sarsıntıları hisseden vatandaşlar, AFAD tarafından paylaşılan verileri inceliyor. ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Donald Trump ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Donald Trump’la bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan görüşmede, suikast girişimi nedeniyle ...

Altın fiyatları ne kadar? Gram altın kaç lira? 18 Temmuz 2024 güncel altın kuru fiyatları

Altın fiyatları, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarının bugün ne kadar ...

SON DAKİKA:Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Avrupa Merkez Bankası (ECB), 3 temel politika faizini piyasa beklentileri doğrultusunda sabit tuttu. ECB’den para ...